Producenci

Jak dbać o klimatyzację samochodową?

Jak dbać o klimatyzację samochodową?

Gdy lato z roku na rok jest coraz dłuższe i gorętsze, bez klimatyzacji ani rusz! Przydaje się ona również podczas innych pór roku - poza chłodzeniem, doskonale sprawdza się ona w osuszaniu szyb. Jak dbać o klimatyzację samochodową, by służyła długo i bezproblemowo? Czy czyszczenie klimatyzacji można wykonać samodzielnie? Dowiedz się więcej!


Kiedy serwisować klimatyzację samochodową?

Jeśli chcesz uniknąć dużych wydatków, związanych z naprawą klimatyzacji, wykonuj jej regularne przeglądy! Z reguły zaleca się przeprowadzenie przeglądu minimum raz w roku, a zwłaszcza przed porą letnią. Trudne warunki tworzą środowisko, w którym łatwo o nieszczelności i awarie. Aby ich uniknąć powinno się regularnie używać klimatyzacji, co zapobiegnie rozwodnieniu czynnika.

Do nabicia klimatyzacji wystarczy wizyta w odpowiedni warsztacie, który oferuje dopasowane oleje i chłodziwa. Czasami jednak samo nabicie nie wystarczy, szczególnie jeśli występują problemy.

Jakie zatem są objawy awarii?

  • niewystarczające chłodzenie,
  • przerywana praca klimatyzacji,
  • brak chłodzenia,
  • hałas,
  • problem z uruchomieniem chłodzenia.

Takie sytuacje wymagają serwisu specjalisty, który zapewni profesjonalną i bezpieczną naprawę.

Pora na czyszczenie klimatyzacji

Innym, częstym problemem z klimatyzacją jest jej zanieczyszczenie, objawiające się nieprzyjemnym zapachem z nawiewów. Przykra woń powstaje na skutek obecności grzybów, pleśni i innych drobnoustrojów w układzie chłodzenia. Ich obecność może nieść szkodliwe skutki dla zdrowia, podobne do alergii, takie jak katar, kichanie oraz łzawienie oczu.

Z tym problemem możesz jednak poradzić sobie samodzielnie, z pomocą specjalnych odgrzybiaczy do klimatyzacji.

Skuteczne środki grzybobójcze

Bardzo popularną metodą czyszczenia są odgrzybiacze do klimatyzacji w sprayu. Skutecznie usuwają one zanieczyszczenia z kanałów wentylacyjnych oraz klimatyzacji we wnętrzu samochodu. Możliwe jest to dzięki dodatkom antymikrobiologicznym, które oprócz eliminacji problemu, pozostawiają świeży i przyjemny zapach w kabinie. 

Odgrzybiacz w sprayu to produkt łatwy w użyciu, tani, niewymagający wiele pracy, a jednocześnie bardzo skuteczny. Można go używać na dwa sposoby:

  1. we wnętrzu auta – sondę od preparatu wprowadza się w miejsce, gdzie powietrze z wnętrza samochodu jest najintensywniej pobrane.
  2. od strony silnika – w tym przypadku preparat wprowadza się poprzez kanały nawiewowe znajdujące się w komorze silnika, dzięki czemu dociera nawet do najbardziej zanieczyszczonego parownika. 

Aby kompleksowo wyczyścić klimatyzację i jej układy, polecamy zastosować piankę CRC AIRCO CLEANER, a następnie dodać spray – granat CRC AIRCO KLEEN.

Samodzielne czyszczenie klimatyzacji z CRC AIRCO CLEANER

Pianka CRC AIRCO CLEANER umożliwia dokładne czyszczenie klimatyzacji - dzięki unikalnej strukturze oraz długi wężyk do aplikacji gwarantują, że preparat dotrze w nawet trudno dostępne miejsca, takie jak załamania struktur. Pianka to skuteczny odgrzybiacz do klimatyzacji - niszczy bakterie, grzyby i ich zarodniki.

Czyszczenie klimatyzacji z pomocą CRC AIRCO CLEANER jest proste i szybkie. Zacznij od otwarcia maski i drzwi auta oraz wyjęcia filtra przeciwpyłkowego. Następnie, przy wyłączonym silniku, włóż sondę dołączoną do pianki do kanału wlotowego. Powoli wyjmując sondę zacznij wtryskiwać preparat aż piana nie zacznie wychodzić na zewnątrz. Odczekaj około 15 minut do całkowitego zniknięcia piany.

Po zniknięciu piany włącz silnik i klimatyzację na maksimum, jednocześnie pozostawiając otwarte drzwi, okna, a także maskę samochodu. Wystarczy 10 minut, aby cały układ klimatyzacji został poprawnie oczyszczony, a po upływie tego czasu można wyłączyć silnik i założyć filtry na swoje miejsce.

Kup CRC AIRCO CLEANER 》

Jak często czyścić klimatyzację ?

Czyszczenie klimatyzacji zwykle wykonuje się raz w roku. Ponadto, zaleca się je w szczególnych przypadkach - odgrzybianie klimatyzacji powinno się wykonać m.in. po zakupie samochodu używanego, jeśli nie wiemy, kiedy poprzedni użytkownik ostatnio je stosował.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl