Producenci

Ranking wycieraczek samochodowych od budżetowych do Premium

Ranking wycieraczek samochodowych od budżetowych do Premium

Wybór właściwych wycieraczek samochodowych jest niesamowicie ważny, aby zapewnić sobie jako kierowcy oraz innym bezpieczeństwo na drodze. To temat często bagatelizowany, ale trzeba zdać sobie sprawę, że od wycieraczek w dużej mierze zależy widoczność podczas jazdy w trudnych warunkach pogodowych.

Jest to element eksploatacyjny, który podlega zużyciu i wymaga okresowej wymiany. Ale jak dokonać właściwego wyboru z szerokiej oferty, dostępnych na rynku wycieraczek do samochodu?  Aby pomóc Wam w wyborze, przygotowaliśmy ranking najbardziej popularnych i niezawodnych wycieraczek, gdzie głównym kryterium jest cena.

 

Wycieraczki samochodowe budżetowe

Wycieraczki szkieletowe

Najtańsze na rynku są wycieraczki o tradycyjnej konstrukcji szkieletowej, wykonanej z metalu. Są to m.in. wycieraczki Visee z serii Econo oraz wycieraczki Valeo First. Są one uniwersalnego zastosowania lub dedykowane konkretnym modelom samochodów, np. Visee wycieraczki do Passata B5 w cenie od ok. 20zł za komplet bądź wycieraczki do Toyoty Auris (od ok. 29zł).

Kup wycieraczki Visee 》

Wycieraczki Bosch również mają swoją tańszą serię „Eco” dla klientów, którzy poszukują produktów w korzystnej cenie, ale niekoniecznie chcą rezygnować z ich jakości. Pomimo niskiej ceny, są one wyjątkowo trwałe dzięki wzmocnieniu ramion nitami a duże otwory w środkowej części ułatwiają przepływ powietrza. Skutkuje to lepszą przyczepnością do szyby podczas jazdy w dużą prędkością.

Każdorazowo należy pamiętać, aby nie zwracać uwagi tylko na wersję samochodu, do którego produkt jest dedykowany, ale również na rodzaj mocowania wycieraczki w swoim aucie.

Wycieraczki bezprzegubowe – płaskie

Wśród ofert budżetowych znalazły się również bezprzegubowe wycieraczki samochodowe Valeo z serii First Multiconnection 2.  Gwarantują one wysoką jakość pracy i równomierne zużywanie dzięki regularnemu rozłożeniu nacisku wzdłuż pióra wycieraczki. Płaski kształt i prosta linia sprawiają, że jest niemal niewidoczna.

Wycieraczki samochodowe linii Premium

Segment Premium rozpoczynają wycieraczki Visee z serii Aquatec. Są to wycieraczki bezprzegubowe płaskie, stworzone z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Wykonane są z materiałów z najwyższej półki. Pióra do tych wycieraczek samochodowych są wulkanizowane z wysokogatunkowego kauczuku o ponadprzeciętnej odporności na starzenie wynikające z promieniowania UV oraz zużywanie poprzez tarcie. Charakteryzują się cichą pracą i równomiernym zużyciem na całej długości. Sprawdziliśmy przykładową cenę wycieraczki do Skody Fabii. Można je zakupić za ok. 56 zł.

Na uwagę zasługują wycieraczki Bosch Aero Twin Plus, które wykorzystują innowacyjną technologię gumy wycieraczek – Power Protecion Plus. Charakteryzują się niezwykła wytrzymałością i skuteczną pracą przez cały okres użytkowania, nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych. Jest to wydatek od 50 zł do ponad 100 zł w przypadku niektórych modeli samochodów, ale naprawdę warto.

Kup wycieraczki Bosch 》

Podsumowanie

Jak widać powyżej, wśród wycieraczek samochodowych jest w czym wybierać. Są wycieraczki tańsze - szkieletowe, ale ze względu na konstrukcję bardziej podatne na uszkodzenia i zużycie, np. wycieraczki samochodowe Bosch Eco. Droższe wycieraczki to te bez metalowego stelażu, które zdecydowanie lepiej przylegają do szyby i zbierają wodę, np. Bosch Aero Twin.

Ale nie zapominajmy o prawidłowej eksploatacji wycieraczek i regularnej kontroli stanu piór, niezależnie od tego, czy nabyliśmy je za cenę 20 czy 120 zł. Oczyszczając na bieżąco gumowe elementy z brudu, piasku i błota i pilnując, aby zimą nie ściągać wycieraczkami lodu z szyby, jesteśmy w stanie znacznie wydłużyć ich żywotność.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl