Układ hamulcowy

Producenci
Promocje
Wycieraczki przód Bosch aero twin Seat Leon II 2 1p1
Wycieraczki przód Bosch aero twin Seat Leon II 2 1p1
97,00 zł 92,00 zł
kpl
Wycieraczki przód Bosch aero twin Skoda Fabia III 3
Wycieraczki przód Bosch aero twin Skoda Fabia III 3
89,00 zł 85,00 zł
kpl
Opcje przeglądania
Model

Czyść filtry

Układ hamulcowy i części zamienne


Układ hamulcowy to bezsprzecznie najważniejszy układ w samochodzie. Samochód może być w złej kondycji mechanicznej, jednak hamulce to podstawa bezpieczeństwa na drodze. Dlatego też należy pamiętać o regularnej wymianie klocków hamulcowych oraz tarcz hamulcowych, które są pierwszym elementem, które chronią każdego kierowcę i pasażerów.

Czytaj dalej

 

Przewody hamulcowe


Kolejną sprawą, o którą należy koniecznie dbać są przewody hamulcowe. To one doprowadzają płyn hamulcowy i regulują siłę hamowania. Jeżeli nasze przewody hamulcowe są nieszczelne, trzeba je niezwłocznie wymienić. Nieszczelność w przewodach hamulcowych może powodować wyciek płynu hamulcowego oraz w następstwie zapowietrzenie hamulców, co uniemożliwi prawidłowe hamowanie pojazdem. Jeśli pedał hamulca jest zbyt miękki mamy do czynienia z zapowietrzeniem i trzeba udać się do mechanika, żeby dokładnie sprawdził nasze przewody hamulcowe.

Hamulec ręczny


Jeżeli zapominamy używać hamulca ręcznego, co często powoduje to jego uszkodzenia. Zablokowanie “ręcznego” z powodu długotrwałego nieużywania to dość częsty przypadek. Mechanizmy sterujące nie są wtedy odpowiednio nasmarowane i rozruszane. Czasami zbyt energiczne pociągnięcie za linkę powoduje jej zerwanie. W takim wypadku pozostaje tylko wymiana na nową linkę hamulcową. Warto co jakiś czas zaciągnąć hamulec ręczny, żeby nie zablokował się bądź nie zaczął korodować.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl