Filtruj według

Marka samochodu

Model

Typ silnik

Aktywne filtry

Pora na wymianę filtra kabinowego? Poznaj naszą szeroką ofertę filtrów węglowych i zwykłych i wybierz produkt idealnie dopasowany do swoich potrzeb. W naszym sklepie zakupisz nowe i oryginalne części, pochodzące od certyfikowanych dostawców, co gwarantuje ich odpowiednią jakość. Oferujemy filtry kabinowe do wszystkich najpopularniejszych marek pojazdów, takich jak m.in. Skoda, Volkswagen, Opel, Toyota, Ford, Renault, Fiat, Alfa Romeo, Audi czy BMW. W naszej ofercie znajdziesz również wszystkie inne filtry do samochodów - sprawdź naszą ofertę!


 

Jaką rolę pełni filtr kabinowy?

Filtr kabinowy służy do oczyszczania wlatującego do wnętrza pojazdu powietrza. Głównymi zanieczyszczeniami, które wyłapać musi filtr są drobinki brudu i kurzu, pyłki i bakterie, droższe produkty mogą również izolować szkodliwe gazy pochodzące ze spalin. Sprawny filtr znacząco poprawia komfort jazdy i zapobiega nadmiernemu parowaniu przedniej szyby. Zużycie tego elementu może powodować słabszą pracę dmuchawy, a jeśli dojdzie do przedostania się przez niego np. ziarenek piasku, uszkodzeniu może ulec wentylator kabiny. Z tego względu, ważna jest regularna wymiana filtra, przeprowadzana po przebiegu maksymalnie 15 tys. km i nie rzadziej, niż raz w roku.

Rodzaje filtrów kabinowych

Wyróżnić można dwa rodzaje filtrów kabinowych – zwykłe i węglowe. Zwykłe filtry wykonane są przeważnie z materiału syntetycznego lub bawełny, z kolei węglowe wyposażone są w dodatkową warstwę pokrytą aktywnym węglem. Warstwa ta pochłania zawarte w spalinach metale ciężkie, szkodliwe tlenki i opary benzyny. Filtry węglowe są droższe, jednak zapewniają wyższy komfort jazdy.

Jaki filtr kabinowy wybrać?

Przy zakupie filtra kabinowego warto postawić na produkt sprawdzonej marki, takiej jak m.in. Bosch, Filtron czy Mann Filter. Musi on być również idealnie dopasowany do danego pojazdu. W naszej ofercie znajdziesz filtry topowych producentów, a ponadto, w razie jakichkolwiek wątpliwości, pomożemy Ci w doborze elementu odpowiedniego dla Twojego auta – wystarczy, że w e-mailu podasz nam markę, model, rocznik, rodzaj silnika i jego moc oraz VIN Twojego samochodu.