Aktywne filtry

Poszukujesz pompki spryskiwacza do swojego samochodu? Chcesz kupić solidną pompkę spryskiwacza od sprawdzonego dostawcy? Wybierz naszą ofertę! Oferujemy szeroki wybór pompek spryskiwacza. Nasze pompki spryskiwacza charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz atrakcyjną ceną. Przed zakupem upewnij się, że wybrałeś model pasujący do Twojego samochodu. Jeżeli potrzebujesz pomocy - skontaktuj się z nami, a nasi specjaliści doradzą Ci która pompka spryskiwacza będzie pasować do Twojego modelu samochodu. Sprawdź naszą ofertę już teraz!


Jakie objawy mogą świadczyć o uszkodzeniu pompki spryskiwacza?

Najpierw należy odpowiedzieć sobie na pytanie, jak w ogóle sprawdzić funkcjonowanie pompki spryskiwacza. Należy włączyć zapłon bez uruchomienia silnika i wybrać przełącznik wycieracze. W tym momencie powinien pojawić się charakterystyczny dźwięk pracy niewielkiego silniczka elektrycznego – jeżeli go nie ma to znaczy, że część jest niesprawna. Jak stwierdzić, że pompka spryskiwaczy powinna być w ogóle sprawdzona? Do najpopularniejszych objawów należą: brak dostarczenia płynu do spryskiwaczy do dysz spryskiwacza, czy to szyby przedniej, czy szyby tylnej lub reflektorów - zależy jak wyposażony jest Twój samochód lub wyraźne zacieki płynu na przewodach, a samo napełnienie zbiornika jest częstsze niż w normalnych warunkach. Może się też zdarzyć, że część zostanie po prostu uszkodzona w wyniku innej części znajdującej się w bliskim sąsiedztwie.

Pompka spryskiwacza – przyczyny awarii

Do najbardziej popularnych przyczyn awarii pompki spryskiwacza należy jego przeciążenie, które może być wynikiem np. bardzo częstego mycia szyb np. w mocno zakurzonych obszarach. Oczywistym jest, że w takim przypadku musisz nawet kilkakrotnie umyć szybę, co może spowodować m.in. przepalenie bezpiecznika. Kolejnym powodem wymiany pompki spryskiwacza może być także niskiej jakości płyn do spryskiwaczy, w którym znajduje się sporo zanieczyszczeń, mocno obciążających sam mechanizm. Przyczyną awarii pompki spryskiwacza jest także wilgoć, która wnikając w konstrukcję może powodować korozję metalowych części.

Awaria pompki spryskiwacza – naprawa czy wymiana?

Układ spryskiwania szyb ma prostą budowę, a do jego funkcji należy zmywanie zanieczyszczeń z przedniej i tylnej szyby, z reflektorów. Oznaki awarii pompki spryskiwacza powinny nas od razu zaniepokoić i skłonić do wymiany tego elementu. Ze względu na cenę pompki - często po prostu nie opłaca się jej naprawiać, ponieważ ryzyko ponownego uszkodzenia jest zbyt duża. Gotowe komplety do samochodu osobowego kupisz już za kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych.

Wymiana pompki spryskiwaczy

Wymianą pompki spryskiwaczy na nową zajmują się mechanicy, dlatego jeżeli zauważyłeś oznaki awarii tego elementu - najlepiej swoje kroki skierować do zaufanego warsztatu samochodowego. Jeżeli jednak zdecydujesz się wymienić pompkę do spryskiwaczy do szyb samodzielnie, pamiętaj, aby odłączyć wszystkie węże i przewody, a następnie wyciągnąć pompę. Istotne, by przy montażu pamiętać o kolejności poszczególnych czynności. Wymiana pompki na nową jest stosunkowo prosta i nie wymaga ani specjalistycznej wiedzy, ani narzędzi - ważne, aby nie uszkodzić żadnego z elementów.

Mamy dostęp do pompek do spryskiwaczy wyróżniających się trwałą konstrukcją oraz bardzo wysoką jakością wykonania. Nasze pompki spryskiwacza będą służyć przed długi czas. Dodatkowo nasze produkty charakteryzują się łatwością montażu. Nie jesteś pewien, czy pompka spryskiwacza będzie pasować do Twojego modelu auta? Służymy pomocą. Skontaktuj się z nami, a my chętnie doradzimy i wskażemy najbardziej odpowiedni produkt od najlepszego producenta. Zamówienia realizujemy szybko, gwarantując atrakcyjne ceny oraz sprawny kontakt na każdym etapie finalizacji. Sprawdź naszą ofertę wysokiej jakości pompki spryskiwacza do samochodów wszystkich marek - BMW, Audi, Skoda, Fiat czy Toyota.