Filtruj według

Marka samochodu

Model

Typ silnik

Aktywne filtry

Potrzebujesz nowy filtr paliwa? W poniższym dziale znajdziesz szeroki wybór filtrów, odpowiednich dla pojazdów najpopularniejszych na polskich drogach marek - Skoda, Volkswagen, Opel, Toyota, Ford, Renault, Fiat, Alfa Romeo, Audi czy BMW. Nasz sklep oferuje wyłącznie fabrycznie nowe i oryginalne, pochodzące od certyfikowanych dostawców. Gwarantujemy wysoką jakość i konkurencyjne ceny dostępnych filtrów paliwa.

Sprawdź również pozostałe filtry samochodowe w naszej ofercie.


Po co w samochodzie filtr paliwa?

Zadaniem filtra jest oczyszczanie paliwa – benzyny bądź oleju napędowego. Zanieczyszczenia paliwa są szczególnie niebezpieczne dla silników diesla, przede wszystkim ze względu na stosowaną w nich wysokociśnieniową aparaturę wtryskową. Ponadto, olej napędowy jest silniej zanieczyszczony, a dodatkowo w niskich temperaturach dochodzi w nim do krystalizacji parafiny, trudniej więc go dokładnie oczyścić. Z tego względu, filtry paliwa w dieslach muszą filtrować cząstki większe niż 3 μm, z kolei w pojazdach z silnikiem benzynowym – większe niż 10 μm.

Kiedy należy wymienić filtr paliwa?

W przypadku silników benzynowych, wymiana konieczna jest zwykle po każdym przejechaniu 40-50 tys. km. Filtr w dieslach należy wymieniać częściej, średnio co 15-20 tys. km, przy czym niektórzy producenci zalecają jego zmianę przed każdym sezonem zimowym, niezależnie od przebiegu.

Kup filtr paliwa w sklepie Sambert

Filtr paliwa musi być dopasowany do modelu pojazdu i do rodzaju silnika. W samochodach z silnikiem benzynowym stosowane są głównie filtry przepływowe, z kolei w dieslach – wkłady i filtry nakręcane. Ten niezwykle istotny element jest stosunkowo tani, nie warto więc na nim oszczędzać – najlepiej postawić na produkt sprawdzonej marki, takiej jak m.in. Filtron. W naszym sklepie zakupisz wysokiej jakości filtry paliwa, możesz również liczyć na naszą pomoc w doborze produktu odpowiedniego dla Twojego pojazdu – wystarczy, że e-mailowo prześlesz nam takie dane samochodu jak marka, model, rocznik, rodzaj silnika i jego moc oraz VIN.