Aktywne filtry

Dobre oświetlenie warsztatowe ma wpływ zarówno na poziom jakości pracy, jak i na samą wygodę. Do tej pory w większości warsztatów można było obserwować tradycyjne, energochłonne świetlówki, które nie doświetlały wystarczająco wnętrza warsztatu. Oświetlenie ledowe warsztatowe stanowi znacznie lepszą alternatywę.


Zastosowanie lampy warsztatowej

Wybierając odpowiednie oświetlenie do warsztatu, trzeba pamiętać, że to przede wszystkim światło do zadań specjalnych. Najważniejsze, aby zapewniało doskonałe oświetlenie całego pomieszczenia, a w szczególności stanowiska pracy. Ma to znaczenie zarówno podczas amatorskich „robótek” w przydomowym garażu, jak i w profesjonalnych warsztatach samochodowych. Przy braku odpowiedniej lampy nawet prawdziwy fachowiec może popełnić błąd, który spowoduje nie tylko zmarnowane pieniędzy, ale może też mieć wpływ na bezpieczeństwo i zdrowie użytkownika pojazdu. Wysokiej jakości lampy warsztatowe LED są wręcz konieczne w warsztatach mechanicznych, samochodowych, stolarskich i tkackich oraz w wielu innych miejscach pracy, gdzie istotne znaczenie ma precyzyjne doświetlenie miejsca pracy.

Jak dobrać właściwą lampę do warsztatu?

Warsztat to miejsce zazwyczaj pozbawione dostępu światła zewnętrznego, więc musi być doskonale doświetlone. Głównym źródłem światła najczęściej jest warsztatowa lampa sufitowa. Aby zapewnić właściwe warunki pracy, wszelkie miejsca pracy muszą być wręcz perfekcyjnie oświetlone, dlatego nie można też zapomnieć o zakupie oświetlenia miejscowego przenośnego. Oczywiście, w przypadku konieczności oświetlenia kanału samochodowego będzie to inna lampa aniżeli do pracy przy stole warsztatowym, a jeszcze inna przy konieczności ciągłego przemieszczania się. W każdej jednak sytuacji musi być to oświetlenie trwałe i niezawodne, przystosowane do konkretnych potrzeb pracowników, co z pewnością pozytywnie wpłynie na wydajność i jakość ich pracy.

Lampy ledowe warsztatowe - dobre do pracy

Lampy z diodą ledową są dedykowane przede wszystkim do pracy w warsztatach. Sklepy oferują szeroki wybór lamp warsztatowych ściennych oraz ledowych warsztatowych sufitowych. Zapewniają wysoki komfort pracy oraz jakość wykonywanych w pomieszczeniu zadań. Nie muszą one jednak być tylko wiszące. Coraz większym powodzeniem cieszy się lampa warsztatowa stojąca LED. To wytrzymała oprawa lampy warsztatowej, zamocowana na specjalnym stojaku. Jej zaletą jest łatwość montażu oraz możliwość przeniesienia w dowolne miejsce. Równie przydatna, jak i funkcjonalna jest lampa do stołu warsztatowego, gdzie odbywają się najbardziej precyzyjne prace. Popularne są też lampy warsztatowe LED z akumulatorem, które można używać bez konieczności podłączenia do prądu.

Lampy ledowe do warsztatu - zalety

Oświetlenie LED zdobywa coraz szerszą grupę zwolenników. Posiada cechy, których próżno szukać w innych metodach oświetlenia. W warsztacie samochodowym, w magazynie czy też w hali produkcyjnej oświetlenie bywa narażone na ciężkie warunki pracy. Różnorodność wykonywanych prac, duża ilość pyłów i kurzu, a także korzystanie z substancji niebezpiecznych i smarów – to wszystko powinno mieć wpływ na decyzję o zakupie nowoczesnego oświetlenia przemysłowego. Dla lamp LED takie warunki to nie problem bowiem są one wysoce odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. W ofercie posiadamy oprawy o zwiększonej klasie odporności na kurz, pył i wodę oraz hermetyczne klosze o wysokiej klasie szczelności. Dodatkowo wyróżniają się łatwością montażu – nie wymagają ani specjalnych zdolności, ani dużych nakładów czasowych. Ogromną zaletą docenianą przez warsztaty jest ich energooszczędność w stosunku do oświetlenia tradycyjnego, a przy obecnie stale rosnących rachunkach za prąd ma to istotne znaczenie. W warsztatach zazwyczaj świetlówka musi pracować przez cały dzień, zatem oszczędności mogą być naprawdę znaczące. Do tego nie ma konieczności częstej wymiany żarówki z diodami LED, a tym samym nie występują niepotrzebne przerwy w pracy, wpływające na pracowników dezorganizacyjnie. Ponadto lampa LED warsztatowa nigdy nie przestaje świecić nagle. Jest to powolny proces, objawiający się stopniowo zmniejszającą się jasnością świecenia.

Do wyjątkowych cech oświetlenia LED należą:

  • efektywna praca - lampa od razu się zapala bez efektu migotania
  • wysoka moc / jasność świecenia, która jest niezbędna w miejscach, gdzie precyzja pracy ma duże znaczenie
  • niska emisja ciepła - poziom emitowania ciepła ma istotne znaczenie podczas pracy w dużej bliskości światła.
  • elastyczność - specjalne obudowy mogą składać się pod różnym kątem, co znacznie poszerza możliwości doświetlenia odpowiedniego miejsca pracy
  • precyzyjność - szczególnie dotyczy lamp czołowych, dzięki którym światło pada dokładnie tam, gdzie jest najbardziej potrzebne
  • bezpieczeństwo użytkowania - nie powoduje zagrożenia w kontakcie z substancjami i materiałami łatwopalnymi.
  • oszczędność - technologia LED to wyjątkowo energooszczędne źródło światła. Lampy mogą być ładowane sieciowo lub poprzez porty µUSB.

Lampy warsztatowe LED w sklepie Sambert - opis oferty

W ofercie naszego sklepu Sambert znajdują się przenośne lampy warsztatowe, niezwykle praktyczne w wykorzystaniu i dopasowane do potrzeb naszych klientów. Większość z nich wyposażona jest w hak lub może być wieszana za pomocą magnesu. Posiadają magnetyczną obudowę, co pozwala na przywieszenie ich do każdego metalu. To ogromne ułatwienie w pracy, w które warto zainwestować. Sklep oferuje również latarki warsztatowe czołowe, gwarantujące mocne światło przy jednocześnie wyjątkowej wygodzie użytkowania. Jeśli poszukujesz zatem energooszczędnego oświetlenia warsztatowego, które jednocześnie będzie funkcjonalne, zapraszamy - sprawdź naszą wyjątkową ofertę!