Filtruj według

Marka samochodu

Model

Przód / tył

Aktywne filtry

Układ hamulcowy i części zamienne


Układ hamulcowy to bezsprzecznie najważniejszy układ w samochodzie. Samochód może być w złej kondycji mechanicznej, jednak hamulce to podstawa bezpieczeństwa na drodze. Dlatego też należy pamiętać o regularnej wymianie klocków hamulcowych oraz tarcz hamulcowych, które są pierwszym elementem, które chronią każdego kierowcę i pasażerów. Możesz się u nas zaopatrzyć m.in. w tarcze i klocki hamulcowe w zestawie i mieć pewność, że będą pasować do twojego modelu samochodu!


 

Przewody hamulcowe

Kolejną sprawą, o którą należy koniecznie dbać są przewody hamulcowe. To one doprowadzają płyn hamulcowy i regulują siłę hamowania. Jeżeli nasze przewody hamulcowe są nieszczelne, trzeba je niezwłocznie wymienić. Nieszczelność w przewodach hamulcowych może powodować wyciek płynu hamulcowego oraz w następstwie zapowietrzenie hamulców, co uniemożliwi prawidłowe hamowanie pojazdem. Jeśli pedał hamulca jest zbyt miękki mamy do czynienia z zapowietrzeniem i trzeba udać się do mechanika, żeby dokładnie sprawdził nasze przewody hamulcowe.

Hamulec ręczny

Jeżeli zapominamy używać hamulca ręcznego, co często powoduje to jego uszkodzenia. Zablokowanie “ręcznego” z powodu długotrwałego nieużywania to dość częsty przypadek. Mechanizmy sterujące nie są wtedy odpowiednio nasmarowane i rozruszane. Czasami zbyt energiczne pociągnięcie za linkę powoduje jej zerwanie. W takim wypadku pozostaje tylko wymiana na nową linkę hamulcową. Warto co jakiś czas zaciągnąć hamulec ręczny, żeby nie zablokował się bądź nie zaczął korodować.