Filtruj według

Marka samochodu

Model

Typ silnik

Aktywne filtry

Wymiana filtrów samochodowych jest niezwykle ważna nie tylko dla poprawnej pracy silnika, ale przede wszystkim podnosi komfort jazdy i nie naraża pasażerów na utratę zdrowia.


Proces wymiany filtrów w samochodzie nie jest drogi, ani czasochłonny, jednak często jest bagatelizowany przez właścicieli pojazdów. Tego typu zaniedbanie może powodować poważniejsze awarie, które wygenerują znacznie wyższe koszty. Zadbaj o swoje filtry już dziś!

Rodzaje filtrów samochodowych

Do podstawowych filtrów samochodowych należą:

  • filtry powietrza – ich zadaniem jest zabezpieczenie silnika przed zanieczyszczeniami. Na każdy litr spalonego paliwa przez filtr przepływa ogromna ilość powietrza. Szacuje się, że jest to nawet ponad kilka tysięcy litrów.
  • filtry kabinowe – ich obowiązkiem jest utrzymanie w zdrowiu pasażerów poprzez oczyszczenie powietrza wewnątrz pojazdu z roztoczy, pyłów smogowych oraz pozostałych zanieczyszczeń. Filtry kabinowe dzielą się na standardowe z przegrodą włókninową oraz wyższej klasy z aktywnym węglem.
  • filtry paliwa – ich zadaniem jest dokładne oczyszczenie paliwa. Zabieg ten wydłuża żywotność silnika.
  • filtry oleju – ich obowiązkiem jest usunięcie opiłków oraz produktów ubocznych, które powstają w trakcie zużywania się współpracujących ze sobą części silnika. Gwarantują poprawne funkcjonowanie układu smarowania.

Jak często wymieniać filtry samochodowe i co się stanie, gdy tego zaniechasz

Filtr powietrza powinien być wymieniany raz w roku, bądź po przejechaniu 20 tysięcy kilometrów. Zapylenie powietrza na terenie Polski należy do niezwykle wysokich, przez co przepustowość filtra szybko ulega zmniejszeniu. Proces ten wpływa na znaczne pogorszenie pracy silnika. Beztroska w tym zakresie może nas drogo kosztować, gdyż takie niedbalstwo może prowadzić do niszczenia cylindrów, tłoków, a nawet turbosprężarki.

Wymiany filtra kabinowego dokonuje się co roku lub razem z wymianą filtra powietrza. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza dla alergików i dzieci. Jeżeli nawiewy auta zaczynają brzydko pachnieć, a szyby w szybkim tempie stają się zaparowane to znak, że filtr kabiny jest do wymiany.

W silnikach benzynowych o wiele rzadziej wymienia się filtr paliwa, niż w dieslu. W pierwszym przypadku jest to około 100 tysięcy kilometrów, natomiast w drugim nie rzadziej niż 30 tysięcy. Brak wymiany powoduje m.in. szybsze zużycie układu wtryskowego.

Przy każdej wymianie oleju należy wymienić również filtr oleju. W obu rodzajach silnika powinno to następować co roku, bądź nie dłużej niż po przejechaniu 15 tysięcy kilometrów. Brak wymiany może prowadzić do zaburzenia pracy silnika.

Szukasz odpowiedniego filtru? Nasz sklep czeka na Twoje zamówienie!

Gdzie kupić filtry samochodowe? Sklep online

W ofercie naszego sklepu odnajdziesz oryginalne filtry do samochodów renomowanych marek. W naszym asortymencie znajdziesz wysokiej jakości filtry paliwa, oleju, powietrza, kabinowe oraz gotowe zestawy filtrów. Oferowane przez nas produkty odpowiadają wszelkim normom oraz spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Nasz wykwalifikowany zespół specjalistów odpowie na każde Twoje pytanie oraz służy fachową poradą.

Filtry samochodowe w sklepie Sambert to produkty pierwszego gatunku pochodzące od renomowanych firm:

 

Zapraszamy do zakupu!