Aktywne filtry

Odmrażacz do zamków samochodowych to preparat, który można zakupić w każdym sklepie motoryzacyjnym. Szczególnie przydatny będzie w okresie zimowych, niskich temperatur. Produkty tego typu używane są przede wszystkim jako odmrażacze do szyb i zamków. Dzięki swoim właściwościom będą niezastąpione rankami, kiedy tak ważna jest każda minuta w dojeździe do pracy.

Preparaty odmrażające mają za zadanie usunąć lód oraz szron, które zalegają w mechanizmie zamka samochodowego. Wysokiej jakości odmrażacz zamków samochodowych posiada w swoim składzie odtłuszczacze, które chronią przed ponownym zamarznięciem wody, a także gromadzeniu się brudu. Często odmrażacz do zamków samochodowych charakteryzuje się również właściwościami antykorozyjnymi czy konserwującymi układ.


 

Czy odmrażacz do zamków może być użyty do szyb?

Odmrażacz do zamków - opinie na temat tego, czy można go stosować również do szyb są podzielone. Bardzo często można się spotkać z produktami, które są dwa w jednym. Dzieje się tak, ponieważ oba produkty mają bardzo zbliżone do siebie składy. Postawienie na odmrażacz do szyb i zamków, pozwoli trochę zaoszczędzić. Jednak przede wszystkim należy sugerować się zaleceniami producenta. Na każdym produkcie znajduje się informacja o tym, czy produkt jest przeznaczony jedynie do szkła, czy może być również stosowany w okolicach metalowych elementów. Nienależy wybierać preparatów odmrażających nieprzeznaczonych do zamków, mogą one zniszczyć ich system od wewnątrz.

Jak używać odmrażacza do zamków?

Wśród wielu sposobów na poradzenie sobie z zamarzniętym zamkiem, nadal stosowane są taktyki podgrzewania klucza, który ma roztopić lód czy używanie alkoholu do dezynfekcji w żelu. Obie te metody teoretycznie działają, niestety — krótkoterminowo, ponieważ woda za chwile zamarznie z powrotem.

Szeroko dostępne są dzisiaj rozmrażacze do zamków samochodowych, które są bardzo często wybierane przez kierowców. To chemiczne preparaty, które są dość tanie, a co najważniejsze szybkie w działaniu. Sposób użycia jest banalnie prosty. Przed otworzeniem produktu, należy pojemnikiem porządnie wstrząsnąć. Działanie to wymiesza substancję, co pozwoli na użycie wszystkich jej składników. Po zdjęciu zatyczki zabezpieczającej, produkt powinien posiadać specjalną dyszę dozującą, to ona pozwoli na dokładne i proste wstrzyknięcie substancji do środka zamka. Aplikator wystarczy przyłożyć do otworu zamka i delikatnie docisnąć, by preparat w odpowiedniej - niewielkiej - ilości został wciśnięty do wnętrza zamka. Większość odmrażaczy do zamków w samochodzie działa już po kilku sekundach czy minucie. W przypadku kiedy jednorazowe podanie środka nie wystarczyło, należy użyć sprayu ponownie. Towary te sprzedawane są często w opakowaniach 50 ml i można ich stosować również do otwierania zamków w garażach czy kłódek.

Jak szybko działają odmrażacze do zamków?

Chemiczne odmrażacze do zamków to specyfiki, które działają bardzo szybko. Najczęściej już po minucie można otworzyć drzwi i ruszać w drogę. Zamek nie powinien zamarzać ponownie. Warto pamiętać, by rozmrażać przechowywać blisko kluczyków do auta, a nie w pojeździe. Zamknięty w drzwiach lub w bagażniku spray na niewiele się zda. Gdzie kupić odmrażacz do zamków? W każdym sklepie motoryzacyjnym czy przez internet wraz z dostawą pod drzwi. W zależności od wielkości oraz producenta będzie zależała wysokość ceny odmrażacza do zamków samochodowych. Cena odmrażacza do zamków zwykle waha się od kilku do kilkunastu złotych. Na zimę warto zaopatrzyć się też w odpowiedni płyn do spryskiwaczy..