Filtruj według

Marka samochodu

Model

Typ silnik

Aktywne filtry

Jeśli zbliża się termin wymiany filtra powietrza w Twoim samochodzie i szukasz produktu wysokiej jakości, a przy tym w konkurencyjnej cenie, sprawdź nasz szeroki wybór filtrów powietrza, których głównym zadaniem jest oczyszczanie zasysanego powietrza. Oferowane w tej kategorii filtry są odpowiednie dla pojazdów takich marek jak Skoda, Volkswagen, Opel, Toyota, Ford, Renault, Fiat, Alfa Romeo, Audi czy BMW. Proponujemy wyłącznie produkty nowe i oryginalne, które pochodzą od certyfikowanych dostawców – możesz mieć więc pewność, że zakupiony w naszym sklepie filtr sprosta Twoim oczekiwaniom. Sprawdź również pozostałe filtry do samochodów w naszej ofercie.


 

Jak działa filtr powietrza?

Rolą filtrów powietrza jest uniemożliwienie przeniknięcia do komory spalania zanieczyszczeniom z powietrza, jak kurz, piasek, pył, czyli oczyszczenie powietrza, które przedostaje się przez układ dolotowy do silnika. Typowy filtr powietrza składa się z obudowy i wymiennego wkładu filtracyjnego i umieszczony jest na przewodzie doprowadzającym powietrze do kolektora dolotowego lub turbosprężarki. Jego zadaniem jest oczyszczanie powietrza, które trafia do silnika z pyłów. Nawet najmniejsza cząstka zanieczyszczenia mogłaby doprowadzić do uszkodzenia delikatnych podzespołów, z tego względu sprawny filtr powietrza jest niezbędnym elementem samochodu. Ponadto, zużyty filtr sprawia, że do silnika dostarczane jest zbyt mało powietrza, co powoduje zwiększenie spalania.

Jak wybrać filtr powietrza do samochodu?

Grubość, długość włókien, zdolność filtracji powietrza, wytrzymałość na uszkodzenia, przepuszczalność powietrza to najważniejsze czynniki, które determinują jakość filtra powietrza. To właśnie na te parametry należy zwrócić uwagę wybierając filtr. Istnieje kilka typów filtrów powietrza. Są to np. sportowe filtry powietrza o zwiększonej przepustowości powietrza, filtr stożkowy oraz filtr tradycyjny. Każdy z typów posiada nieco inne właściwości, w tym właściwości filtracyjne.

Wymiana filtra powietrza - jak często?

Przeważnie, filtr powietrza wymienia się podczas okresowego przeglądu samochodu, czyli, w zależności od zaleceń producenta, po każdych przejechanych 15-30 tys. km. Jeśli pojazd jest intensywnie eksploatowany bądź jeździmy nim głównie w obszarach silnie zanieczyszczonych, takich jak miasta czy tereny górnicze, filtr należy wymieniać częściej, średnio po przejechaniu 10-20 tys. km. W przypadku aut o małym przebiegu, filtr powietrza powinno zmieniać się co 2-3 lata, gdyż po tym czasie zaczyna on się kruszyć i traci swoje właściwości.

Korzyści z wymiany filtra powietrza

Regularna wymiana filtra powietrza niesie za sobą szereg korzyści. Co więcej, zaniedbanie tej czynności może być o wiele bardziej kosztowne niż sama wymiana filtra. Stary filtr powietrza obniża przepływ powietrza, co powoduje spadek mocy silnika, zwiększenie spalania, a także znacznie obniżenie żywotności jednostki napędowej. Wymienić filtr można np. podczas corocznego przeglądu. Filtr powietrza to niezwykle istotny element, nie należy więc na nim oszczędzać! Warto wybrać filtr powietrza marki sprawdzonej np. takich producentów jak Bosch, Filtron czy Mann Filter. Ważne jest również dopasowane tego elementu do marki, modelu i wariantu pojazdu. W naszym sklepie zakupisz wysokiej jakości filtry powietrza najlepszych marek, a ponadto możesz liczyć na naszą pomoc w doborze pasującego do Twojego samochodu produktu. Wystarczy, że w e-mailu podasz nam markę, model, rocznik, rodzaj silnika i jego moc oraz VIN pojazdu, na podstawie których wybierzemy dla Ciebie odpowiedni filtr powietrza do samochodu. Jako sprawdzony sklep samochodowy oferujemy nie tylko filtry, ale także szeroki asortyment innych części zamiennych. Zapraszamy!