Filtruj według

Marka samochodu

Model

Typ silnik

Aktywne filtry

Potrzebujesz filtra oleju do swojego pojazdu? Zapoznaj się z naszą rewelacyjną ofertą filtrów olejowych do samochodów! W naszym sklepie zakupisz filtry samochodowe odpowiednie dla większości najpopularniejszych w Polsce marek pojazdów, takich jak Skoda, Volkswagen, Citroen, Opel, Toyota, Ford, Renault, Fiat, Alfa Romeo, Audi czy BMW. Wszystkie oferowane przez nas produkty są oryginalne i pochodzą od certyfikowanych dostawców, co jest gwarancją ich wysokiej jakości. U nas otrzymasz filtr olejowy w cenie, która nie zaburzy Twojego budżetu. Sprawdź!


 

Filtr oleju - zastosowanie

Filtr oleju to niewielka, ale niezwykle istotna dla poprawnej pracy silnika puszka, w której wnętrzu znajduje się złożony w harmonijkę wkład filtrujący. Filtracja oleju silnikowego jest konieczna, gdyż nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia, jak ziarnka piasku, czy włókna syntetyczne mogą doprowadzić do uszkodzenia pracy silnika. Filtr silnikowy ma za zadanie usunięcie z oleju wszelkich ewentualnych zanieczyszczeń. Wymiany oleju silnikowego dokonuje się co jakiś czas, a filtr olejowy stosuje się po ty, by zachować czystość oleju przez cały okres między jedną a drugą wymianą.

Rodzaje filtrów oleju

Istnieją dwa podstawowe rodzaje filtrów olejowych. Są to filtry oleju do samochodów puszkowe oraz wkłady filtrów oleju silnikowego. Puszkowy filtr oleju silnikowego składa się z dwóch części: filtra oraz wkładu. Przy wymianie należy zastąpić oba elementy. W przypadku wkładów filtrów oleju silnikowego to mogą one znajdować się w obudowie lub być częścią zintegrowaną jednostki napędowej. By je wymieniać należy podmienić tylko wkład olejowy. Eksploatacja tego typu filtra do oleju jest uznawana za bezpieczniejszą dla środowiska i bardziej ekologiczną. Pamiętaj o właściwym dopasowaniu tego rodzaju filtrów do oleju silnikowego, gdyż tylko w ten sposób będzie on szczelny i nie dojdzie do wycieków. Warto wspomnieć, że w filtrach do oleju puszkowych znajdują się dwa zawory - przeciw zwrotny i przelewowy. Pierwszy ma za zadanie chronić silnik przed powrotem do jego wnętrza zanieczyszczonego oleju, a drugi umożliwia swobodny przepływ oleju, gdyby filtr stracił swoje właściwości filtracyjne, czyli się zużył lub zatkał.

Wymiana filtra oleju

Wymieniać filtr oleju należy systematycznie. Regularna wymiana filtra jest niezwykle istotna i najlepiej jest postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Producenci samochodów przeważnie zalecają zmianę filtra do oleju silnikowego po każdych przejechanych 15 tys. km, przy czym wymiany należy dokonywać częściej, jeśli eksploatujemy auto w ciężkich warunkach, np. jeździmy nim wyłącznie po mieście czy ciągamy nim przyczepę. Częstą praktyką jest również wymiana filtra przy każdej wymianie oleju silnikowego, czyli przeważnie po przejechaniu 10-15 tys. km. Wymiany filtra oleju do samochodu należy dokonać w warsztacie.

Jaki filtr oleju wybrać?

Jaka jest cena filtru do oleju silnikowego? Filtry oleju są stosunkowo niedrogie, a przy tym niezwykle istotne dla poprawnej pracy pojazdu, z tego względu nie warto na nich oszczędzać. By mieć gwarancję odpowiednio wysokiej jakości filtru, warto wybrać produkt jednego z uznanych producentów, takich jak m.in. Bosch, Mann Filter czy Filtron. Ważne jest również idealne dopasowanie tego elementu do marki, modelu i rocznika pojazdu.

Filtry oleju - sklep internetowy

W naszym sklepie znajdziesz filtry oleju topowych marek, w których doborze pomogą Ci nasze szczegółowe opisy produktów. Jeśli nie jesteś pewien, czy dany produkt jest odpowiedni dla Twojego auta, skontaktuj się z nami e-mailowo, podając markę, model, rocznik, rodzaj silnika i jego moc oraz VIN samochodu. Na podstawie tych danych dopasujemy dla Ciebie właściwy filtr oleju. Sklep internetowy Sambert oferuje nie tylko szeroki wybór filtrów oleju, ale także jako sprawdzony sklep samochodowy w swoim asortymencie posiada także inne filtry np. filtr powietrza. Zapraszamy do skorzystania z oferty!