Filtruj według

Marka samochodu

Model

Typ silnik

Aktywne filtry

Szukanie pojedynczych filtrów pasujących do samochodu bywa uciążliwe i czasochłonne. Ale tak być nie musi. W naszej ofercie znajdziesz gotowy zestaw filtrów samochodowych, dedykowany konkretnej marce. Każdy z nich zawiera filtr powietrza, filtr kabinowy oraz filtr oleju a w zależności od konfiguracji również filtr paliwa. Wszystkie pochodzą od renomowanych producentów, tj Bosch, Filtron, Mann Filter, Knecht, Maxgear czy Starline. Kupując w naszym sklepie masz pewność, że zakupiony zestaw sprosta Twoim oczekiwaniom.


Skład zestawu filtrów samochodowych

W skład zestawu filtrów samochodowych wchodzą:

  • filtr powietrza – oczyszcza z pyłów powietrze, które trafia do silnika. Wymiana zalecana jest podczas  okresowego przeglądu samochodu. Jeżeli samochód jest użytkowany w obszarach silnie zanieczyszczonych, wskazana jest częstsza wymiana.
  • filtr kabinowy – oczyszcza powietrze wlatujące do wnętrza samochodu. Ma za zadanie wyłapać brud, kurz, pyłki i bakterie. Poprawia komfort jazdy oraz zapobiega parowaniu przedniej szyby. Wymiana powinna mieć miejsce maksymalnie po przebiegu 15 tys. km, nie rzadziej niż raz w roku.
  • filtr oleju – oczyszcza olej z wszelkich zanieczyszczeń, np. z ziaren piasku i włókien syntetycznych. Zaleca się wymianę co 15 tys. km. W praktyce najczęściej ma to miejsce podczas wymiany oleju.
  • filtr paliwa – oczyszcza paliwo z zanieczyszczeń, które mogą prowadzić do uszkodzenia silnika. W przypadku silników benzynowych wymiana powinna mieć miejsce po przejechaniu 40-50 tys. km. W przypadku silników diesla, filtr wymaga częstszej wymiany – co 15-20 tys. km.

Zestawy filtrów samochodowych w ofercie sklepu Sambert

Zestaw filtrów samochodowych musi być dopasowany do poszczególnego modelu aut. Wystarczy znaleźć własną markę i model pojazdu w wyszukiwarce sklepu Sambert a wyświetli się lista dostępnych zestawów. Możesz liczyć również na naszą pomoc w doborze odpowiednich produktów do Twojego auta. Zapraszamy!