Filtruj według

Marka samochodu

Model

Przód / tył

Aktywne filtry

Amortyzatory samochodowe stanowią jeden z podstawowych elementów zawieszenia każdego auta. Można podzielić je na amortyzatory zarówno przedniej, jak i tylnej osi pojazdu, a ich główną funkcją jest pochłanianie drgań w wyniku jazdy po nierównościach oraz ustawiczne podtrzymywanie przyczepności kół do nawierzchni. 

Oferta amortyzatorów w sklepie Sambert

Oferta sklepu motoryzacyjnego Sambert obejmuje nowe amortyzatory produkowane przez Kraft Automotive oraz Kayaba dla marek samochodowych takich jak: Fiat, Opel, Audi, Skoda, Volkswagen, Toyota, Ford, Renault, Alfa Romeo i BMW. Ceny amortyzatorów wahają się od 44 zł do 190 zł. Produkty są objęte gwarancją podczas zakupu min. dwóch sztuk.


Funkcjonowanie amortyzatorów samochodowych

Sprawność amortyzatorów odpowiada zarówno za komfort jazdy, jak i jej bezpieczeństwo. W momencie niesprawnego układu samochodowego (braku akumulatora) koła samochodu będą podskakiwać na wszelkich nierównościach. 

Ich niesprawność poza kłopotami z przyczepnością kół wydłuża drogę hamowania, sprawia, że samochód traci właściwą sobie równowagę. Obciążenie samochodu prowadzi w efekcie do nierównomiernego ścierania się opon. 

Konieczność wymiany amortyzatora

Poza regularnym poddawaniem samochodu okresowym przeglądom, powinno sprawdzać się stan użytkowania amortyzatorów. Zalecane jest kontrolowanie stanu amortyzatorów samochodowych na stacji diagnostycznej co 30 tysięcy kilometrów. Ich żywotność jest ograniczona czasowo, co tyczy się również innych elementów układu zawieszenia. 

Alarmującymi sygnałami będą:

  • ślady zacieków
  • nietypowe przechylanie się pojazdu
  • utrata kontroli nad samochodem
  • głośniejsza niż do tej pory praca zawieszenia 

Wszystkie oferowane przez Nas amortyzatory np. amortyzatory Ford lub VW gwarantują najwyższą jakość i trwałość. Spełniają one narzucone z góry normy bezpieczeństwa. Oprócz amortyzatorów samochodowych w Naszej ofercie znajdują się także części karoserii, silniki i osprzęt, czy elementy stosowane we wszystkich rodzajach układów samochodowych. Zachęcamy do regularnego sprawdzania stanu amortyzatorów i ich ewentualnej wymiany w trosce o bezpieczeństwo Kierowców i naszych Klientów.