Filtruj według

Marka samochodu

Model

Przód / tył

Aktywne filtry

Posiadamy wycieraczki samochodowe, które sprostają oczekiwaniom wymagającego klienta. Polecamy wycieraczki Bosch z serii Aero Twin Plus, charakteryzujące się wyjątkowo cichą pracą nawet na suchej szybie, oraz wydłużoną żywotnością. W naszej ofercie znajdą Państwo również wycieraczki samochodowe o doskonałym stosunku ceny do jakości – m.in. wycieraczki marki Hella z serii Wiper Blade, które dodatkowo pokryte zostały grafitem, dzięki czemu pracują równo i cicho. Nasz sklep posiada także wycieraczki sprawdzonej, polskiej marki Visee.


Rodzaje wycieraczek samochodowych

Podstawowo, wyróżnia się wycieraczki szkieletowe i aerodynamiczne (płaskie). Pierwsze z nich to tanie wycieraczki, jednak, ze względu na swoją konstrukcję, są bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne i mogą rdzewieć. Można w nich jednak wymieniać sam element gumowy, co jest źródłem kolejnych oszczędności. Do szczególnie polecanych modeli z tej kategorii zalicza się wycieraczki Bosch z serii Eco, łączące niską cenę z wysoką jakością wykonania.

Płaskie wycieraczki bez stelażu są droższe, jednak zdecydowanie lepiej przylegają do szyby – nawet przy dużych prędkościach oraz podczas jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych, co ma przełożenie na widoczność drogi. Dzięki temu, lepiej zbierają wodę z szyby i pracują znacznie ciszej, niż standardowe modele ze stelażem. Ponadto, te pióra wycieraczek samochodowych nie posiadają one metalowego stelażu, są więc odporne na korozję i zdecydowanie bardziej żywotne. Do tej kategorii zalicza się m.in. wycieraczki samochodowe Bosch Aero Twin Plus.

Rodzaje piór do wycieraczek

W sklepach motoryzacyjnych jest szeroki wybór wycieraczek do samochodów, ale właściwy dobór piór jest niesamowicie istotny. To właśnie od tej decyzji zależy widoczność, co ma znaczący wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Kupujący może wybierać spośród oferty wycieraczek klasycznych – stelażowych lub płaskich a może także się zdecydować na pióra hybrydowe.

Klasyczne pióra stelażowe

To idealne rozwiązanie do starszych samochodów osobowych lub pojazdów użytkowanych głównie w mieście.  Są to metalowe wycieraczki o szkieletowej konstrukcji, których guma jest dociskana do szyb samochodowych za pomocą przegubowej konstrukcji.

Pióra płaskie

Wycieraczki płaskie to nowoczesne rozwiązanie, które jest często wybierane przez klientów. Jest bardzo efektywne, gdyż docisk do szyby jest równomierny ze względu na aerodynamiczny kształt. Pióra płaskie bardzo dobrze dociskają do szyby podczas znacznych prędkości. Ponadto pióra płaskie charakteryzują się niskim profilem i nowoczesnym wyglądem.

Pióra hybrydowe

Wycieraczki hybrydowe to rozwiązanie dedykowane do modeli aut tj. Toyota, Mazda, Honda czy Hyundai. Jest to idealne połączenie konstrukcji szkieletowej ze spojlerem stosowanym w wycieraczkach płaskich. Bardzo dobrze przylegają do szyby przy dużych prędkościach. To nowoczesne wycieraczki, które są najdroższym rozwiązaniem, ale za to o największej żywotności.

Jak dobrać wycieraczki samochodowe? 

Podczas wyboru wycieraczek musisz zwrócić uwagę przede wszystkim na ich długość oraz rodzaj mocowania. Informację na temat ich długości znajdziesz w instrukcji obsługi pojazdu. Jeśli jej nie masz, możesz zmierzyć wycieraczki samodzielnie. Koniecznie zmierz obie – ze względu na krzywiznę przedniej szyby, przeważnie wycieraczka od strony kierowcy jest dłuższa, niż ta od strony pasażera. Sprawdź również rodzaj mocowania – przy zakupie wycieraczek musisz wybrać model z takim samym, ewentualnie wyposażony w adapter, umożliwiający ich montaż w Twoim aucie.

Zapytaj naszych specjalistów o dobór wycieraczek samochodowych

Jeśli znasz rozmiar swoich wycieraczek, możesz skorzystać z naszej wyszukiwarki. Jednakże aby mieć 100% pewność dobrego dopasowania i dobrze działające wycieraczki, odwiedź nasz sklep z wycieraczkami samochodowymi. Zalecamy kontakt z naszymi doradcami. Na podstawie marki Twojego samochodu, jego modelu i rocznika oraz numeru VIN będziemy w stanie dokładnie sprawdzić rodzaj mocowania w Twoim aucie i oferować taki model piór, które z pewnością będą pasowały.

Zapraszamy do zakupu!