Filtruj według

Marka samochodu

Model

Przód / tył

Aktywne filtry

Szukasz klocków hamulcowych do swojego auta? Poznaj ofertę naszego sklepu internetowego! Oferujemy produkty jakości OE, a także tańsze zamienniki sprawdzonych marek, przeznaczone do aut wszystkich europejskich, amerykańskich i azjatyckich marek m.in. Ford, BMW itp. Prowadzimy również sprzedaż kompletnych zestawów tarcz i klocków hamulcowych. Zobacz części, jakie możemy Ci zaproponować od renomowanego producenta i wyposaż swój pojazd w najlepszy komplet klocków hamulcowych już dziś.


 

Budowa klocków hamulcowych

Klocki samochodowe zbudowane są głównie z dwóch, podstawowych elementów. Jest to płytka nośna oraz okładzina cierna. Oba te składniki odpowiadają za inne cechy klocków hamulcowych. Od płytki nośnej, która jest wykonana ze stali, zależny jest poziom głośności, z jaką pracują hamulce. Oczywiście zawsze zależy nam na jak najmniejszym hałasie, dlatego też poziom głośności jest minimalizowany przez takie rozwiązania, jak pokrycie płytki nośnej gumą, wykorzystanie gumowej nakładki, czy wykonanej z innego materiału np. włókna szklanego. Wygłuszenie zapewnia również ścięcie krawędzi okładziny lub zastosowanie do jej pomalowania farby proszkowej. Z kolei drugi element klocków hamulcowych, czyli okładzina cierna wyróżnia się dużym współczynnikiem tarcia oraz wśród jej zalet należy wymienić odporność na ścieranie, duży nacisk oraz wysokie temperatury. Dodatkowo jej zadaniem jest również odprowadzanie wody z powierzchni tarcz hamulcowych, dlatego też zwykle jest pokryta rowkami.

Klocki hamulcowe są tak zbudowane by dawały znak o zaistnieniu faktu ich zużycia. W bieżącej chwili klocki hamulcowe do samochodu najczęściej są wyposażone w czujniki, dzięki czemu w przypadku konieczności ich wymiany zapala się lampa kontrolna. Z kolei w starszych modelach wykorzystywane były blaszki, które w momencie starcia okładziny zaczynały generować hałas.

Wymiana klocków hamulcowych

Kierowcy często bagatelizują konieczność wymiany tych elementów w swoich samochodach. Klocki hamulcowe mogą zużyć się już po przejechaniu 15 tys. km lub wytrzymać nawet do 80 tys. przebiegu. Zależy to od ich jakości, ale również od Twojego stylu jazdy – im spokojniej i płynniej jeździsz, tym dłużej wytrzymają klocki. Na konieczność ich wymiany wskazuje zatarcie rowka na ich okładzinie oraz gdy są zużyte nierównomiernie, np. w wyniku zablokowania się zacisku. Niezwykle istotny jest fakt, by wymienić za jednym razem zawsze klocki samochodowe przy obu kołach danej osi. Jest to gwarancja odpowiedniego rozkładu siły hamowania, która w szczególności zapewnia bezpieczeństwo. W przypadku tarcz hamulcowych, producenci zalecają ich wymianę średnio co 60-80 tys. km. Należy pamiętać, by przy ich wymianie założyć również nowe klocki – stare mogłyby zarysować tarcze.

Jeśli musisz zmienić klocki lub tarcze na nowe, skorzystaj z oferty naszego sklepu internetowego – kupisz u nas zarówno produkty budżetowe, jak i jakości oryginału, a także zestawy tarcz i klocków hamulcowych w atrakcyjnych cenach. Oferowane produkty przez sklep Sambert to najwyższa jakość oraz trwałość. Proponujemy klocki samochodowe w cenie adekwatnej do Twojego budżetu. Obojętnie, czy jest to komplet klocków hamulcowych, czy pojedyncze sztuki - zawsze są to akcesoria, które stworzyli czołowi producenci. Naszym zadaniem jest proponowanie dla naszych klientów najlepszych rozwiązań, a posiadane doświadczenie pozwala nam to z powodzeniem czynić od lat.

Koszt klocków hamulcowych - cena

Cena klocków hamulcowych zależna jest od kilku czynników. Jeśli chcesz kupić wiodące klocki lub tarcze, które nie ustępują jakością częściom oryginalnym, postaw na produkty marek, przygotowujących klocki na pierwszy montaż pojazdów. W naszej ofercie znajdziesz hamulcowe klocki Bosch, stosowane przez wiele koncernów przy pierwszym montażu samochodów. Klocki te wyróżniają się wysokim przewodnictwem cieplnym, dzięki któremu są odporne na powstawanie zniekształceń, a ponadto zużywają się bardzo równomiernie. Na uwagę zasługują również klocki hamulcowe ATE. Producent ten dostarcza swoje podzespoły na pierwszy montaż samochodów niemieckich, m.in. BMW i VW. Klocki ATE cechują się znikomymi odchyłami grubości i bardzo niskim współczynnikiem drgań. Kolejnym, wiodącym producentem klocków jest amerykańska marka TRW – również dostarczająca swoje podzespoły na pierwszy montaż aut wielu koncernów. Doskonałym wyborem będą również klocki hamulcowe Textar – marka ta zajmuje się produkcją elementów układu hamulcowego od ponad 100 lat, a jej klocki i tarcze stosowane są m.in. w Porsche.

Jeżeli szukasz klocków hamulcowych w przystępnej cenie to oferta naszego sklepu także przypadnie Ci do gustu. W naszym sklepie znajdziesz również szeroki wybór zamienników z różnych półek cenowych. Oferujemy m.in. budżetowe klocki Kraft i Maxgear, które doskonale sprawdzą się w przypadku kierowców o spokojnym stylu jazdy. Wśród tańszych zamienników z wyższej półki szczególnie polecamy klocki hamulcowe Breck – marki należącej do polskiej firmy Lumag. Produkty Breck wyróżniają się wysoką jakością wykonania oraz pełnym komfortem i bezpieczeństwem użytkowania. Dzięki temu, cieszą się dużą popularnością wśród kierowców i mechaników. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.