Aktywne filtry

Jednoślady podobnie jak samochody do prawidłowego funkcjonowania wszystkich elementów potrzebują odpowiednich produktów, w tym m.in. olejów motocyklowych. Korzystanie z nich to jeden ze sposobów na wydłużenie żywotności silnika motocykla lub skutera. Oleje motocyklowe to zaawansowane wyroby. Służą one jako środki smarujące, czyszczące oraz chłodzące, a także posiadają szereg pożądanych właściwości. W naszym sklepie posiadamy szeroką gamę tego typu produktów, sprawdź naszą ofertę.


 

Czyszczenie i konserwacja motocykla — dlaczego warto to robić?

Do poprawnej eksploatacji motocykla samo dolewanie paliwa i oleju nie wystarczy. Należy pamiętać o systematycznym czyszczeniu, usuwaniu martwych owadów, pyłków z drzew i osadów drogowych. Te zabiegi sprawią, że zarówno lakier jak i metalowe elementy nadwozia pozostaną w pełni sprawne oraz w doskonałym stanie na długo. Nie można zapomnieć też o czyszczeniu silnika, tłumika i układu paliwowego. Warto podczas mycia motocykla wspomagać się specjalistycznymi preparatami, dostępnymi w sklepie Sambert, które są skuteczne, a przede wszystkim bezpieczne dla delikatnych części ukochanego jednośladu.

Jakich środków możemy użyć podczas czyszczenia?

Odpowiednia pielęgnacja pojazdu w warunkach domowych bez konieczności odwiedzania serwisu też jest możliwa. Przede wszystkim musimy przygotować dwa wiadra, gąbkę, stary pędzel, czyste szmaty i środki do mycia motocykli ze sklepu Sambert. Jest to specjalistyczna chemia i kosmetyki do pielęgnacji powierzchni plastikowych, matowych, chromowych, aluminiowych i skórzanych, a także lakierowanych. Warto również zaopatrzyć się w kosmetyki, które rozpuszczają smary, resztki olejów i tłuszcz oraz wszelkie trudne do usunięcia zabrudzenia.

Konserwacja — przygotowanie motocykla do sezonu i zimowania

Szczególną uwagę należy poświęcić swojemu jednośladowi tuż przed zimą. Dzięki temu wszelkie zabrudzenia w tym momencie łatwe do usunięcia, wiosną mogą okazać się wielkim problemem. Zimowe warunki pogodowe raczej nie sprzyjają częstemu korzystaniu z ukochanego pojazdu i większość motocyklistów przerzuca się na inny środek transportu, pozostawiając tym samym motocykl we własnym garażu. Trzeba jednak pamiętać, że zapewnienie wyłącznie ochrony przed zimowymi czynnikami atmosferycznymi i przechowywanie w zamkniętym pomieszczeniu to nie wszystko.

Rzecz numer 1 to dokładne umycie wszystkich elementów. Niezbędna do tego jest miękka gąbka i dużo wody. Należy zwrócić szczególną uwagę, aby nie wcierać brudu w lakier. Są takie miejsca, gdzie wystarczy użyć tylko zwykły szampon. Ale są też zanieczyszczenia, z którymi nie poradzimy sobie bez lepszych, specjalistycznych środków. Rozpuszczają one wszelkie smary, przede wszystkim nie niszcząc przy tym lakieru.

Niektórzy motocykliści chętniej jednak korzystają z myjni bezdotykowej do wyczyszczenia swojej maszyny. W tym przypadku trzeba pamiętać, aby silnik motocykla był wystudzony. Trzeba również zachować szczególną ostrożność podczas używania myjki ciśnieniowej i nie kierować strumienia wody w okolice łożysk kół, główki ramy, dźwigni tylnego zawieszenia oraz elementów elektrycznych i układu  hamulcowego, oraz zapłonowego. Do osuszenia motocykla po umyciu używamy suchej szmatki.

Kolejny krok to wymiana oleju. Zużyty olej zawiera mnóstwo szkodliwych składników, które są efektem spalania benzyny. Pozostawienie tego na czas kilku miesięcy, gdy motocykl nie będzie użytkowany, to fatalny pomysł. Wymieniając olej, trzeba pamiętać również o filtrze. Tak przygotowany do zimy jednoślad spokojnie może czekać w garażu kilka miesięcy na powrót wiosny i zapobiegnie niechcianym niespodziankom i pierwsza jazda po zimie

Oferta naszego sklepu — produkty do mycia i konserwacji motocykla

Oferta sklepu Sambert jest niezwykle szeroka. Posiada szereg produktów do mycia i konserwacji motocykla. Są to preparaty wyłącznie wiodących marek, tj. Castrol czy Motul. Oznacza to, że nie musisz jechać ze swoim motocyklem do serwisu. Nasze preparaty umożliwiają samodzielne dokładne umycie motocyklu, usunięcie wszelkich zabrudzeń oraz właściwą pielęgnację plastików. W naszej ofercie znajdują się również środki do czyszczenia kasku. Usuwają one bakterie we wnętrzu kasku, nadając jednocześnie świeży zapach. Rozpuszczają również tłuste osady, brud, kurz i insekty z powłoki kasku. Tworzą ponadto barierę ochronną, zapobiegając jednocześnie ponownemu, szybkiemu zabrudzeniu. Nie pozostawiają smug i nie wymagają spłukiwania wodą.

Nie wiesz, który środek będzie dla Ciebie najlepszy? Odwiedź nasz sklep i skorzystaj z pomocy sprzedawców, zanim dokonasz zakupu. Doradzimy poszczególny rodzaj produktu, zależny od Twoich oczekiwań i niezbędny do prawidłowego działania Twojego pojazdu.