Aktywne filtry

Regularne stosowanie oleju hydraulicznego jest gwarancją prawidłowej pracy układu hydraulicznego. Działanie tego napędu uzależnione jest od czynnika roboczego, który jest odpowiedzialny za przekazywanie energii mechanicznej do napędzanego komponentu. W sklepie motoryzacyjnym Sambert oferujemy szeroki wybór olejów hydraulicznych, które znajdują zastosowanie w samochodach osobowych i dostawczych. Posiadamy oleje hydrauliczne o różnych klasach lepkości, które zachowują doskonałe właściwości przez długi okres eksploatacji. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty w kategorii oleje hydrauliczne!


Zastosowanie olejów hydraulicznych

Oleje hydrauliczne znajdują zastosowanie nie tylko w samochodach osobowych, ale również maszynach przemysłowych, budowlanych, drogowych czy rolniczych, a także szeroko pojętym przemyśle. Olej hydrauliczny w każdym z tych przypadków jest w napędzie medium nieściśliwym. Właśnie przez to może być sprężony, w wyniku czego ciecz ta będzie miała wysokie ciśnienie i dużą siłę skondensowaną w małym napędzie.

W naszym sklepie znajdują się oleje hydrauliczne nadające się do systemów hydraulicznych zawieszeń samochodów Citroen, takich jak Citroen C5. Pamiętaj! Wybierając i/lub uzupełniając olej w samochodzie osobowym, sprawdź zalecenia w instrukcji obsługi pojazdu.

Właściwości olejów hydraulicznych

Wśród właściwości olejów hydraulicznych wymienić można m.in.:

  • lepkość,
  • podatność na utlenianie,
  • ochronę przed korozją,
  • wysoką stabilność termiczną,
  • wysoki wskaźnik lepkości,
  • optymalne właściwości smarne,
  • możliwość pracy w szerokim zakresie temperatur,
  • właściwości przeciwzużyciowe.

Olej hydrauliczny – jak wybrać?

W przypadku wyboru odpowiedniego oleju hydraulicznego istotnym kryterium jest klasa jakości ze względu na warunki pracy, a dokładniej HL, HLP i HV. W Polsce największą popularnością są oleje klasy jakości HL, który sprawdza się w pomieszczeniach zamkniętych, gdzie panuje stała temperatura pracy. Oleje HL pracują w średnio obciążonych układach napędu i sterowania hydraulicznego. Równie istotne poza tym kryterium są lepkość płynu i warunki pracy.

Jeżeli nie wiesz, czy dany olej hydrauliczny z naszego sklepu sprawdzi się w Twoim samochodzie - skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy chętnie Ci doradzą i pomogą Ci wybrać produkt na miarę Twoich potrzeb.

Oferta olejów hydraulicznych w naszym sklepie

Zależy nam na tym, aby każdy mógł znaleźć w naszej ofercie produkt dostosowany do swojego samochodu. Właśnie dlatego nasza oferta obejmuje oleje przeznaczone do standardowych i specjalistycznych zastosowań. Wymagające środowiska określa się jako te, w których występuje wysokie ciśnienie, tarcie czy wahania temperatury.

Nasze oleje hydrauliczne to wysokiej jakości oleje bazowe połączone z dodatkami przeciwzużyciowymi, które odpowiadają za czystość i ochronę przeciwzużyciową. Dodatkowo producenci olejów hydraulicznych, które składają się na naszą ofertę, gwarantują dobrą filtrowalność, nawet w obecności wody (olej jest hydrostatyczny). Klientom proponujemy wysokiej jakości oleje hydrauliczne od producenta Total w dobrych cenach!