Aktywne filtry

W ofercie naszego sklepu znajdują się akumulatory samochodowe z najwyższej półki. Akumulator nie jest baterią. Owszem posiada on również kilka ogniw połączonych szeregowo, bądź równolegle, jednak w baterii proces chemiczny powodujący uwolnienie elektronów jest nieodwracalny, natomiast w akumulatorze zewnętrzne źródło prądu pozwala na ponowne naładowanie ogniwa.


 

Kiedy należy wymienić akumulator?

Jeżeli zauważysz wolniejszą pracę rozrusznika, bądź słabsze świecenie reflektorów przy wyłączonym silniku to znak, że wymiana akumulatora samochodowego może być blisko.

Sprawność akumulatora samochodowego powinno się regularnie kontrolować. Mitem jest, że akumulatory szybciej psują się zimą. Z powodu niskich temperatur przykładamy większą wagę do pomiarów stopnia naładowania. Lato natomiast jest równie groźne. Gorące dnie i zimne noce powodują pocenie się akumulatora, które przyczynia się do utraty elektrolitów. Chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. Wskaźniki do sprawdzania ich naładowania są ogólnodostępne i nie drenują naszej kieszeni. Warto monitorować również gęstość elektrolitów oraz w razie potrzeby je uzupełnić. Jeżeli poziom naładowania naszego akumulatora jest niski możemy sięgnąć po prostownik. Jeżeli jednak długotrwałe ładowanie nie pomaga to oznacza, że czas wymienić nasz akumulator na nowy.

Rodzaje akumulatorów samochodowych

Rynek oferuje trzy rodzaje akumulatorów: żelowy, obsługowy i bezobsługowy. Akumulatory samochodowe obsługowe i bezobsługowe wymagają kontroli elektrolitów, natomiast w żelowych zostały one zastąpione kwasem z krzemionką. Dostępne w naszym sklepie akumulatory Bosch, Sakura i Gigawatt to akumulatory całkowicie bezobsługowe. Kontrola elektrolitów w tym rodzaju odbywa się poprzez pokrywkę oraz wizjer. Nie ma potrzeby, aby akumulator dodatkowo odkręcać, jak miało to miejsce w starszych, obsługowych wersjach.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze akumulatora samochodowego?

Najważniejsze jest, aby rozmieszczenie biegunów oraz oraz stopka odpowiadały parametrami tym podanym przez producenta auta. Pojemność może być jednakowa z zaleceniami, bądź 20% większa, natomiast prąd rozruchowy nie może być niższy niż we wskazaniach producenta. Oczywiście ważna jest również wielkość, jednak w głównej mierze zależy ona od pojemności. Warto jednak zmierzyć swój stary akumulator samochodowy, aby nie było niespodzianek.

Jeżeli nie czują się Państwo pewni w tej materii – warto zwrócić się o pomoc. Przyjazny i kontaktowy zespół naszego sklepu zawsze chętnie pomoże oraz dobierze najlepszy akumulator dla Państwa.

Akumulatory samochodowe - oferta sklepu motoryzacyjnego Sambert

Akumulatory samochodowe prezentowane w naszym sklepie to towar najwyższej jakości. Posiadamy w sprzedaży akumulatory renomowanych marek jak Bosch, Gigawatt i Sakura. Wykwalifikowana i pomocna kadra chętnie doradzi oraz pomoże w wyborze odpowiedniego produktu. Akumulatory Gigawatt posiadają świetne parametry rozruchowe oraz wydłużoną żywotność. Akumulatory Bosch wyróżniają się niezawodną jakością, zaś akumulatory Sakura dają pewność rozruchu w każdych warunkach.

Nie ma możliwości wysłania zakupionych w naszym sklepie akumulatorów samochodowych. Zgodnie z ustawą z dnia 24 kwietnia 2009 r. o bateriach i akumulatorach towar musi zostać odebrany osobiście w naszej siedzibie stacjonarnej, a przy jego otrzymaniu należy zwrócić obsłudze sklepu swój stary, zużyty akumulator. Dlatego zapraszamy serdecznie do naszego sklepu w Rudzie Śląskiej.