Aktywne filtry

Żarówki samochodowe i sklep Sambert to doskonałe połączenie. Nasza bogata oferta zawiera żarówki w niemal każdym rozmiarze i o wszystkich, najpopularniejszych gniazdach. Proponowane oświetlenie samochodowe można stosować w światłach mijania, pozycyjnych, drogowych, przeciwmgłowych i do jazdy dziennej. U nas znajdziesz najwyższej jakości oświetlenie pochodzące od sprawdzonych producentów m.in. Bosch, Osram, Narva czy Hella. Zapraszamy do skorzystania z naszego wyboru oświetlenia samochodowego!


Oświetlenie samochodowe w sklepie internetowym

Na rynku obecnie jest dostępny szeroki wybór produktów, wśród których warto wymienić m.in. samochodowe żarówki standardowe, sprawdzone halogeny, rewelacyjne ksenony, czy żarówki LED oraz wiele innych. Jako sprawdzony sklep z oświetleniem samochodowym w naszej ofercie znajdziesz wszystkie, najpopularniejsze modele żarówek. Ponadto w sprzedaży posiadamy również praktyczne zestawy zapasowe żarówek i bezpieczników, które zawsze warto mieć w swoim aucie. Nasze atuty to: korzystna cena, najwyższa jakość oraz ekspresowa realizacja zamówienia. Skorzystaj już dziś z oferty oświetlenia samochodowego sklepu internetowego Sambert.

Odpowiednie oświetlenie samochodu

Wybierając żarówki, sprawdź koniecznie, jakie oświetlenie samochodowe powinno być stosowane w Twoim pojeździe. Najprościej jest zajrzeć do instrukcji obsługi samochodu lub dokładnie przyjrzeć się żarówkom, aktualnie zainstalowanym w Twoim aucie. Nie marka jest najważniejsza, a takie parametry żarówki, jak jej model (halogenowa, ksenonowa, LED), kształt jej gniazda, moc oraz zastosowanie. Ponadto na żarówkach znajdują się następujące symbole literowe, które ułatwiają wybór właściwego rodzaju:

 • A – światła pozycyjne,
 • B – światła przeciwmgielne,
 • C – światła mijania,
 • R – światła drogowe,
 • C/R – światła drogowe lub mijania,
 • CR – światła drogowe i mijania,
 • RL – światła do jazdy dziennej.

Najpopularniejsze żarówki halogenowe oznaczone są dodatkowo literą H, z kolei ksenonowe – literą D. Najczęściej spotykane modele żarówek halogenowych to:

 • H1 – jednożarnikowe żarówki świateł drogowych lub mijania,
 • H3 – jednożarnikowe żarówki świateł przeciwmgielnych,
 • H4 – dwużarnikowe żarówki, w których jeden z żarników odpowiada za światła drogowe, a drugi – za światła mijania,
 • H7 – jednożarnikowe żarówki do świateł drogowych i mijania (jeden żarnik spełnia obie funkcje).

Pamiętaj, że nie należy stosować żarówek o większej mocy niż zalecona przez producenta. W razie konieczności pomocy nasz zespół obsługi klienta chętnie przekaże wszelkie informacje dotyczące właściwego wyboru oświetlenia samochodowego. Zapraszamy do kontaktu!

Przepisy mówiące o stosowaniu świateł

Stosowanie świateł zewnętrznych w samochodzie w Polsce jest regulowane odpowiednimi przepisami. Konieczność korzystania ze świateł krótkich przez cały rok, bez względu na warunki pogodowe i porę dnia zawarta jest w Prawie o ruchu drogowym (art. 51 i 52) i obowiązuje od 2007 roku. To jednak nie wszystkie regulacje prawne. Z kolei seryjne wyposażenie wszystkich nowych aut o masie do 3,5 t, sprzedawanych na terenie UE w światła do jazdy dziennej to wynik przepisów obowiązujących od 2011 roku. W starszych pojazdach również kierowca może zamontować tego typu oświetlenie, jednak lampa musi posiadać odpowiednie certyfikaty i homologację.

Problemy z oświetleniem

Każdy kierowca powinien wiedzieć, jakie są najczęstsze problemy związane z oświetleniem samochodu. Wśród najważniejszych usterek należy wymienić przepalenie się żarówki, bądź bezpiecznika lub uszkodzenie instalacji elektrycznej. W przypadku oświetlenia warto również pamiętać, że obecnie pojazdy są zasilane następującym napięciem: 6 V - motocykle, 12 V - samochody osobowe, dostawcze, terenowe, 24 V - samochody ciężarowe, autobusy, maszyny robocze. Dobrze jest też wiedzieć, że stereotypowa trwałość tradycyjnego oświetlenia samochodowego jest mniejsza niż 1000 h (najczęściej jest to nie więcej niż 600–900 h). Światła LED oraz ksenony wyróżniają się wyższą wytrzymałością. Zapraszamy do skorzystania z oferty oświetlenia samochodowego w naszym sklepie!