Oleje silnikowe

Producenci

Olej silnikowy odpowiada nie tylko za dobre smarowanie silnika, ale również za jego czystość, ochronę przed rdzą oraz chłodzenie. Ważna jest częsta kontrola poziomu oleju. Czynności tej należy dokonywać przy zimnym silniku oraz na płaskiej powierzchni. Sprawdziłeś i okazało się, że potrzebujesz oleju? Zapraszamy do naszego sklepu!

Autoryzowany punkt sprzedaży Oleje MOTUL

Czytaj dalej

Cena: 35,00 zł

na wyczerpaniu Wysyłka w 24 godziny

szt.
Cena: 135,00 zł

średnia ilość Wysyłka w 24 godziny

szt.
Cena: 60,00 zł

na wyczerpaniu Wysyłka w 24 godziny

szt.
Cena: 275,00 zł

na wyczerpaniu Wysyłka w 24 godziny

szt.

 

Kiedy wymienić olej silnikowy?

Pozornie najprostszą odpowiedzią na to pytanie wydaje się być: według zaleceń producenta. Niestety nie jest to do końca prawda. Hasła reklamowe zapewniają nas, że wystarczy wymiana oleju nawet co 50 tysięcy km, co często wiąże się z późniejszymi, kosztownymi naprawami całego silnika. Warto zachować zdrowy rozsądek i przeprowadzić tę czynność adekwatnie do swojego trybu i stylu jazdy.

Jeżeli nie należysz do kierowców z zacięciem sportowym, swój pojazd traktujesz jako środek do bezpiecznego przemieszczania się oraz najczęściej jeździsz w trasie to wymiana oleju spokojnie może następować po przejechaniu około 20 tysięcy km. Jeżeli jednak lubisz korzystać z maksymalnych osiągów silnika, często jeździsz po mieście, bądź po mocno zapylonych drogach to zdecydowanie olej mógłbyś poddawać wymianie nawet co 10 tysięcy km.

Należy pamiętać, że podczas wymiany oleju silnikowego powinno się zamontować również nowy, świeży filtr oleju.

Oznaczenie i rodzaje olejów

Przed kupnem oleju koniecznie musisz sprawdzić w instrukcji pojazdu, jaką powinien mieć lepkość. Parametr ten określa wewnętrzne tarcie cząsteczek oleju, czyli jego gęstość. Używane przez producentów oznaczenia to np. '10W-60', gdzie '10' jest lepkością zimową a '60' letnią. Wartość ta ma głównie znaczenie w przypadku odpalania silnika w niskich temperaturach – im niższy pierwszy parametr, tym olej pozostanie dłużej płynny, a uruchomienie pojazdu będzie łatwiejsze nawet podczas mrozu. Jeżeli już znasz oznaczenie oleju, musisz wybrać jego rodzaj.

Wyodrębnić można następujące rodzaje olejów:

Ten rodzaj olejów silnikowych charakteryzuje się najwyższą jakością. Bez problemu radzą sobie z dużymi obciążeniami termicznymi, a ich lepkość praktycznie nie ulega zmianie podczas występowania skrajnych temperatur. Ich wadą jest wysoki koszt oraz spore obciążenie uszczelnień silnika.

Ten rodzaj oleju silnikowego przeznaczony jest głównie do aut starszych. Ich największą zaletą jest niska cena oraz nieobciążanie uszczelnień silnika. Z drugiej strony szybko tracą swoją lepkość oraz wydajność. Największą wadą tych olejów jest fakt iż powodują spore problemy podczas uruchamiania silnika zimą.

Ten rodzaj oleju do silnika  jest pewnym kompromisem między olejem syntetycznym a mineralnym. Nie jest to do końca 'półsyntetyk', gdyż rzeczywista wartość obu cieczy w oleju wynosi około 70% bazy mineralnej i 30% bazy syntetycznej. Oleje te skierowane są również do aut starszej generacji, jednak raczej tych, które nie wymagają zbyt dużego smarowania. Są bardziej odporne na starzenie niż oleje mineralne i nie obciążają tak bardzo uszczelnień silnika jak oleje syntetyczne.

Wszystkie powyższe rodzaje olejów odnajdziesz w asortymencie naszego sklepu.

Wymień swój olej silnikowy!

W ofercie naszego sklepu znaleźć można oleje silnikowe najwyższej jakości znanych i renomowanych marek. Wszystkie przedstawione produkty są pierwszego gatunku i przy odpowiedniej eksploatacji, gwarantują długotrwałą żywotność Twojego silnika. Wykwalifikowany zespół specjalistów chętnie doradzi w wyborze odpowiedniego oleju oraz przedstawi różnice między produktami.

Na stronach naszego sklepu prezentujemy oleje silnikowe następujących firm:

Olej mineralny, syntetyczny, półsyntetyczny? 15W-40, czy 10W-60? Niezależnie jakiego rodzaju oleju potrzebujesz, to nasz sklep jest miejscem, którego szukałeś. Zapraszamy na zakupy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl