Jak nakładać lub usunąć niewidzialną wycieraczkę z szyby?

Z:
Jak nakładać lub usunąć niewidzialną wycieraczkę z szyby?

Niewidzialna wycieraczka to powłoka hydrofobowa, którą można nałożyć (samodzielnie lub w auto detailingu) na przednią szybę. Zadaniem niewidzialnej wycieraczki jest stworzenie powłoki, która powoduje samodzielnie spływanie kropli wody z szyby, bez konieczności używania wycieraczek samochodowych. Produkt działa przy prędkości powyżej 50 km/h.

Niewidzialna wycieraczka to powłoka hydrofobowa, którą można nałożyć (samodzielnie lub w auto detailingu) na przednią szybę. Zadaniem niewidzialnej wycieraczki jest stworzenie powłoki, która powoduje samodzielnie spływanie kropli wody z szyby, bez konieczności używania wycieraczek samochodowych. Produkt działa przy prędkości powyżej 50 km/h.

Niewidzialna wycieraczka pełni swoją funkcję wtedy, gdy stosowana jest kosmetyka najwyższej jakości (dobry produkt, a takie znajdziesz w naszej ofercie), przednia szyba jest odpowiednio przygotowana do aplikacji, a sama aplikacja jest przeprowadzona przez specjalistów. Niewłaściwe położenie niewidzialnej wycieraczki ogranicza widoczność kierowcy. Dzieje się tak najczęściej, gdy kierowca nakłada niewidzialną wycieraczkę samodzielnie. Na szczęście usuwanie niewidzialnej wycieraczki nie jest trudne. Z naszego tekstu dowiesz się, jak skutecznie pozbyć się niewidzialnej wycieraczki z przedniej szyby Twojego auta.

Jak przygotować szybę do aplikacji niewidzialnej wycieraczki?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, przednia szyba powinna być odpowiednio przygotowana do aplikacji wycieraczki. Nie wystarczy zastosować standardowego płynu do mycia szyb. Niezbędne jest dokładne oczyszczanie przedniej szyby ze wszystkich zanieczyszczeń i tłustych plam. Do tego celu może posłużyć benzyna ekstrakcyjna, płyn do mycia naczyń albo alkohol. Jednak najlepszy będzie profesjonalny odtłuszczacz w sprayu przeznaczony do stosowania w samochodach. Profesjonaliści zalecają, aby przed nałożeniem dobrej niewidzialnej wycieraczki usunąć z szyby także ryski. Aby to zrobić, można polerować szybę za pomocą tlenku ceru. Stosuje się polerowanie mechaniczne. Jeśli nie ma potrzeby — nie rób tego.

Kup niewidzialne wycieraczki w niskiej cenie

Zobacz

Jak nakładać niewidzialną wycieraczkę na szybę?

Wszystkie produkty tego typu nakłada się podobnie i nie jest to trudne. Z pewnością dasz sobie radę, jeśli kupisz dobry środek typu niewidzialna wycieraczka, środki dodatkowe (odtłuszczacze) i mikrofibrę.

Jak to zrobić? Najpierw należy oczyścić szybę z zanieczyszczeń, w pierwszej kolejności można to zrobić samą wodą, aby zmyć największe zanieczyszczenia. Potem przychodzi czas na użycie dobrego płynu do mycia szyb samochodowych, który usunie tłuszcz z szyby. Skąd tłusta powłoka bierze się na przedniej szybie? Chociażby z tego powodu, że myjesz auto szamponem z woskiem.

Po dokładnym oczyszczeniu szyby, podziel ją na niewielkie odcinki, np. 40x40 centymetrów. Nigdy nie nakładaj środka od razu na całą szybę. Nie nadążysz wtedy z polerowaniem. Na wyznaczony fragment szyby nałóż niewielką ilość kosmetyku (stosując aplikator), odczekaj do 10 minut (zależnie od zaleceń producenta środka typu niewidzialna wycieraczka), a potem zacznij polerowanie ręczne przy pomocy mikrofibry albo miękkiej bawełny. Wypoleruj wybrany kawałek powierzchni szyby przedniej tak, aż nie będzie na nim widać śladów po środku. Następnie przejdź do kolejnego fragmentu szyby. Pamiętaj, aby nie nakładać niewidzialnej wycieraczki w silnym słońcu, a po skończonej pracy, ustaw auto w cieniu.

Niewidzialną wycieraczkę nakłada się przede wszystkim na przednią szybę. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby położyć niewidzialną wycieraczkę także na szyby boczne, zwłaszcza na przednie boczne. Dzięki temu skutecznie zwiększysz widoczność podczas jazdy w deszczu.

Poznaj naszą ofertę niewidzialnych wycieraczek

Sprawdź

Jak usunąć niewidzialną wycieraczkę z powierzchni?

Wszystko zależy od tego, jaki środek został nałożony na szybę. Profesjonalne środki typu niewidzialna wycieraczka nałożone w odpowiedni sposób, nie sprawiają kierowcom problemów i doskonale pełnią swoje funkcje. Jeśli jednak nie zastosowałeś profesjonalnego środka typu niewidzialna wycieraczka i na dodatek położyłeś go w nieodpowiedni sposób, będą problemy. Typowe błędy powodujące, że specyfik nie działa w odpowiedni sposób, to nałożenie zbyt małej albo zbyt dużej ilości kosmetyku na szybę, niewłaściwe polerowanie i niewłaściwe oczyszczenie szyby (np. niewłaściwe odtłuszczanie).

Jak pozbyć się niewidzialnej wycieraczki z szyby przedniej? Jak zmyć niewidzialną wycieraczkę? Możesz zastosować do tego alkohol, denaturat albo odtłuszczacz do szyb. Jednak najszybciej i najłatwiej osiągniesz swój cel, gdy użyjesz środka typu remover do usuwania niewidzialnej wycieraczki. Po zmyciu niewidzialnej wycieraczki możesz umyć szybę, stosując profesjonalny środek do czyszczenia szyb.

Jakie alternatywy dla niewidzialnej wycieraczki?

Alternatywą dla niewidzialnej wycieraczki jest położenie na przednią szybę powłoki ceramicznej wysokiej klasy. Powłoka taka zapewnia hydrofobowość, dzięki czemu z szyby spływają krople wody w trakcie jazdy, spychane przez pęd powietrza. Do tego powłoka ceramiczna skutecznie zabezpiecza szybę przed niewielkimi uszkodzeniami mechanicznymi typu rysy. Powłokę ceramiczną również znajdziesz w ofercie naszego sklepu, a jej nakładanie także nie sprawi Ci problemu. Nakłada się ją tak samo, jak niewidzialną wycieraczkę.

Nasza oferta

Chcesz odciążyć wycieraczki samochodowe w swoim aucie, a sobie zapewnić dobrą widoczność w trakcie jazdy? W naszym motoryzacyjnym sklepie internetowym znajdziesz profesjonalne środki typu niewidzialna wycieraczka. Jeśli chcesz osiągnąć odpowiedni efekt, kup u nas także dobre środki do czyszczenia i odtłuszczania szyb, jak również wysokiej klasy mikrofibrę. Jeśli kupiłeś już wcześniej niewidzialną wycieraczkę niskiej jakości, nie martw się zamazanymi, tłustymi śladami na szybie. W naszym sklepie znajdziesz skuteczne środki do szybkiego usuwania niewidzialnej wycieraczki z przedniej szyby.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień