Kiedy należy wymienić akumulator samochodowy

Z:
Kiedy należy wymienić akumulator samochodowy

Akumulatory samochodowe pełnią ważną funkcję, odpowiadają za wprawienie pojazdów w ruch, a także dają moc do działania wszelkiej elektronice. Są one genialnym wynalazkiem posiadającym zewnętrzne źródło prądu, z tego powodu można je śmiało ponownie aktywować. Sprawa wymiany akumulatora nie zawsze jest taka klarowna jak się wydaje

Akumulatory samochodowe pełnią ważną funkcję, odpowiadają za wprawienie pojazdów w ruch, a także dają moc do działania wszelkiej elektronice. Są one genialnym wynalazkiem posiadającym zewnętrzne źródło prądu, z tego powodu można je śmiało ponownie aktywować. Sprawa wymiany akumulatora nie zawsze jest taka klarowna jak się wydaje. Dobrze znamy te sytuacje, kiedy wystarczy obecny jedynie podładować. Ale z pewnością wielokrotnie zastanawiało cię jak się zorientować, że to nie wystarczy i potrzebny jest  konkretniejszy ruch - jego wymiana.

Rozładowany akumulator?

Sprawność akumulatora to nie rzecz dana raz na zawsze, należy ją regularnie sprawdzać. Poprawnie działający akumulator w momencie, w którym nie jest podłączony do pojazdu, powinien posiadać napięcie 12,6 V. Trudno jednak o dokładny wynik, gdy jest on do pojazdu podłączony. Na jego deformację może wpływać wiele czynników, między innymi: radio czy wewnętrzne lampki, które także korzystają z jego właściwości. Najlepszym sposobem zmierzenia poziomu rozładowania akumulatora będzie pomiar z pomocą testera warsztatowego.

Cenne jest także monitorowanie gęstości elektrolitów, których prawidłowe stężenie wynosi 1,28g/cm3. W razie potrzeby należy ich poziom uzupełnić poprzez wodę destylowaną.

Poznaj naszą ofertę akumulatorów

Sprawdź

Rodzaje akumulatorów samochodowych - co kupić?

Jeśli już wiemy, że nasz akumulator jest w kryzysie nie do naładowania, pora zacząć rozglądać się za nowym modelem. Tylko jakim? Jak to zwykle bywa oferta jest bogata, wyróżniamy trzy rodzaje: obsługowy, bezobsługowy oraz żelowy. Czym się różnią? W ostatnim z naszych trzech typów standardowe elektrolity zostały zastąpione kwasem połączonym z krzemionką. Natomiast dwa pierwsze modele to akumulatory, które wymagają kontroli elektrolitów. Dla samochodów osobowych preferowane są akumulatory bezobsługowe a obsługowe to domena pojazdów ciężarowych czy motocykli.

Zerknijmy na nasze półki sklepowe, znajdziemy tam modele firm: Bosch, Sakura czy Varta. Ich produkty samoobsługowe mają zaletę, że poziom elektrolitów sprawdza się poprzez specjalny wizjer, bez potrzeby zbędnego odkręcania.

Akumulatory samochodowe w niskiej cenie

Zobacz

Na co zwracamy uwagę przy wyborze?

Najprościej powiedzieć: sprawdź stary i kup nowy, który będzie zgodny z fabrycznymi uwarunkowaniami poprzedniego. Najważniejsze przy wyborze akumulatorów samochodowych jest dobór odpowiedniego rozmieszczenia biegunów, pojemność zgodnej z zaleceniami oraz wielkości.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania bądź nadal czujesz, że dokonywanie takich wyborów to twoja mocna strona, zwróć się o pomoc do zespołu naszego sklepu z autoczęściami.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień